Ungureanu Valeriu

Urban Team

Dincă Daniel constantin

Urban Team

Urban mărșăluiește în playout-ul din seria 3B și a tranșat orice șansă pentru Rosario la meciul de miercuri seara. Cu un succes, Rosario ar fi complicat lupta în trei pentru locul 1. A fost seara celor de la Urban, însă. După o primă jumătate săracă, un singur gol din partea lui Ungureanu, partea secundă s-a jucat după alte coordonate. Urban a intrat în avantaj la pauză, iar Iordache a egalat imediat după primul fluier din partea secundă. Sterie a readus liderul la conducere, din penalty. Ungureanu a trecut la serviciu și l-a găsit ideal pe Pop la golul de 3-1 al urbaniștilor. Radoi a ridicat evidența la 4-1. Tot de la punctul cu var, Raceanu a marcat pentru 4-2, dar balanța s-a înclinat tot spre Urban în final de meci. Ungureanu și Pop și-au trecut în condică doppietta și au adus un 6-2 spectaculos pentru liderul seriei.