Ciudatu Bogdan Nicolaie

United Bucuresti 2

Costineanu Nicolae Florian

Debutul play-off-ului din Liga 3C propune derby-ul între primele două clasate, formațiile care au controlat sezonul regulat. Un meci încrâncenat, cu o prelungită tatonare, semn că pentru combatante era mai important să nu pierzi. Un 0-0 tern, orb, un scor fără condimentul jocului de minifotbal, care s-a prelungit trei sferturi din meci. Ambii portari au fost la înălțime, iar golurile au apărut pe final. Ciudatu a pivotat excelent, și-a pierdut pe drum adversarul din marcaj, apoi a șutat din întoarcere, pe jos, iar balonul s-a scurs festiv în plasă pentru United 2. Axi s-a năpustit peste adversar în căutarea egalării, iar pe contră, Dulgheru a avut timp să-și prepare un șut uluitor cu pași largi. Vinclu, mingea ricoșează între traversele porții, golul de onoare pentru AXI fiind reușit de Liviu Crăciun, dintr-un penalty obținut în minutul 40. Era prea târziu pentru ca bancherii să mai poată ciupi ceva din acest meci, astfel că United ia punctele și se urcă, din nou, în jilțul seriei.