Cristea George

Expect Toulouse

Porumb Nicusor

Se anunță un play-off incendiar în seria C din liga a treia. Expect Toulouse a intrat de pe ultimul loc, dar vrea să recupereze punctele și să nu mai rateze promovarea, așa cum a făcut-o în primăvară. Primul adversar avea același target. Forzza Junior se găsea pe 3, după ce a cochetat și cu primul loc pentru puțin timp. În sezonul regulat, albii au luat toate punctele. Tras la indigo, 4-2 tur-retur pentru Forzza Junior! Miercuri seara, scenariul nu s-a mai repetat. Prima repriză a fost săracă. Cristea a marcat singurul gol din pasa lui Luca. Expect a fost mai precisă și a condus la pauză. Și la reluare, tot Toulouse a lovit prima: 2-0 cu reușita lui Dima! Alexe le-a dat trezirea colegilor cu golul din minutul 30 din pasa lui Stroe. Același Stroe s-a remarcat peste 5 minute cu un gol antologic. Șut direct în vinclu după un șiret care a deranjat paianjenii. Uluiți de execuția colegului, albii au uitat să se apere și Expect a lovit un minut mai târziu. La fel ca la primul gol, Luca și Cristea au lucrat perfect și albaștrii au plecat acasă cu toate punctele, complicând și mai tare ierarhia din play off.