Ruse Sabin Florin

Chiajna Team

Iordan Alexandru

Ce meci, ce desfășurare! Un egal care ajută adversarii indirecți. Haita de adversari indirecți, în această serie orice socoteală fiind inutilă. 6-6, poartă-n casă! În prima repriză, Poli a controlat sau, mai bine spus, a speculat, Chiajna a deschis scorul prin Florin Stoean (2), însă Silviu Bratu a avut o reacție rapidă. 1-1, un minut mai târziu. Apoi Chiajna s-a bâlbâit, iar gazdele s-au distanțat, Ionuț Negru a prins un șut de Eurosport, trasor de la distanță, mingea rămâne drept probă prinsă în vinclul porții, apoi Geantă fructifică letargia defensivei adverse. Urmează o colaborare perfectă între Began Vali Catana (17), iar pe final de repriză, Sabin Ruse fructifică un penalty și lasă speranțele călii pentru ilfoveni, 4-2 la pauză. Chiajna începe năucitor partea secundă, oaspeții parcă au fost stropiți cu apă vie, iar în opt minute anulează avantajul adversarului. Ruse reușește dubla, Flisc egalează (25), Stoean răstoarnă evidența. Este 5-4 pentru Chiajna, de la 4-2 pentru Poli! Chiajna intră în jocul baritonal al adversarului, Poli ratează și un penalty, Iordan e erou la șutul lui Amrius Gheorghe, apoi Geantă injectează speranță pentru poliști. 5-5. Zi de grație pentru Stoean, acesta readuce în avantaj Chiajna în minutul 34. Și suntem la ultima fază. O contră fulgerătoare pornită de la recuperarea lui Marius Gheorghe, centrarea perfectă a lui Geantă și finalizarea lui Berghiu, aceasta este acțiunea care aduce un punct smuls de Poli.
Omul meciului: Sabin Ruse – nota 9