Cocu Emanoil George

United Bucuresti 2

MINCA VASILE

Lupta la vârf pentru primul loc promovabil în liga secundă se duce la photo-finish. Cu United 2 fără drept de promvoare, lupta este deschisă în seria 3C. Liderul din play-off, satelitul United București a dispus de ultima clasată, după un duel cu 11 goluri. Army încheie anul cu șansa doar teoretice la primele 3 poziții după două eșecuri la rând în playoff. Primul mitan s-a dus într-un singur sens până spre final. Cocu a fost la originea golurilor reușite de Cristea și Ciudatu. Fostul „junior” Petrut a marcat pentru 3-0 după 14 minute. Vasile a închis evidența primei reprize la 3-1. Cocu a trecut și la goluri marcate după pauză, a făcut 4-1, reușită anulată imediat de golul lui Vasile de 4-2. Cocu, Petruț și Ciudatu au notat un neverosimil 7-2 cu 4 minute rămase din meci. Vasile și-a completat hattrickul pentru statistica personală, iar Mattheus a înghețat tabela la 8-3 pentru United 2.