Craciun Liviu alexandru

Axi Finance

Stanciu Bogdan - Alexandru

Axi Finance

Două echipe cu statut diferit în play off au revenit din vacanță cu golurile la jambier. S-a anunțat un Crăciun fericit pentru Axi Finance. Golgheterul a revenit cu foame de goluri din vacanță. Aperitivul a fost servit repede. Crăciun a sărbătorit de două ori în 3 minute, iar Axi avea debutul perfect. Dacă tot a fost cu iz de sărbătoare, s-a lipit și Maria la gol. Forfait în 14 minute, dar meciul abia începea, astfel că Has a inchis tabela la pauză, 3-1 pentru Axi și a lăsat loc de interpretări în partea secundă. Dragu a deschis repriza pentru 4-1, dar militarii au răspuns, două minute mai tarziu, cu golul lui Coraș. Utma a apărut la finalizare pentru 4-3, iar ultimele 10 minute aveau fainoșag. Crăciun a desăvârșit sărbătoarea liderului, triplă din primul meci. Army a mai lovit o dată, prin Coraș, dar n-a reușit să smulgă vreun punct. Army rămâne ultima, iar Axi poftește pe primul lo, cel puțin până la jocul lui United 2.
Omul meciului: Crăciun Liviu- nota 9,5