Alexe Nicolae Iulian

Forzza Junior

Ghilicaru Alexandru

Army V55

Duel de clasament în playoff-ul din Liga3C. Cu șanse minime să ajungă pe primul loc în ierarhie, cele două formații se luptă pentru un loc cât mai sus și un adversar cât mai facil în sferturile barajului de promovare. Revenind la meciul de marți seara de la Smart Arena, cele două rivale și-au împărțit reprizele. Militarii au fost la cârmă în primul mitan. Utma a deblocat jocul cu un gol norocos. Șutul deviat s-a oprit în plasă, iar Army avea 1-0 după 11 minute. Golul 2 este de ținut minte. Aruncare lungă a portarului, iar Gogoșanu deviază subtil mingea în plasă dintre portarul și libero-ul de la Junior. Cu 2-0 la pauză, Army a uitat care e cel mai periculos scor. Mitanul secund a pornit ca din tun pentru Forzza Junior. Alexe a redus din handicap imediat. S-a mers cap la cap până în minutul 35. Drăgan a egalat pentru junori și a smuls un punct mare. Army rămâne fără succes în playoff după 4 runde, în timp ce Forzza Junior a furnizat surpriza în succesul cu Under 40, singurul, de altfel.
Omul meciului: Alexe Nicolae- nota 9