Petrut Mattheus

United Bucuresti 2

MINCA VASILE

Parcursul ideal al băieților de la United 2 în play-off continuă fără echivoc la Victory Cup. Cocu, Ciudatu și asociații fac legea și în liga a treia. Ultima victimă a fost codașa Expect Toulouse. Meciul a pornit de la penalty-ul ratat de Toulose în start. United a replicat, iar Cocu a fost la locul potrivit pentru 1-0. S-a restabilit egalitatea în minutul 12, cu golul norocos al lui Balțatu. La pauză s-a intrat cu 2-1 pentru lider. Petruț Mattheus- Gnohere a executat viclean o lovitură liberă și i-a surprins pe toți. La reluare, Toulouse a avut primul cuvânt. Luca a egalat la 2, dar până acolo a contat echipa lui. Finalul de meci a fost la mâna United 2 și desprinderea a venit de la Ciudatu. Negrilă și Petrut au marcat și ei și United 2 s-a desprins in fruntea ierarhiei, profitând de pasul greșit al lui Axi.