Gradinaru Gabriel Liviu

United Bucuresti

Iosif Marius Vladut

United se impune clar, 3-0 și păstrează șanse pentru a prinde barajul de promovare. Bogdan Ciudatu a fost agil în minutul 4. Grădinaru s-a lăsat pe un balon din marginea terenului, șutul său s-a transformat în pasă de gol, iar Ciudatu, excelent plasat, a înscris simplu. Fit Class nu a fost atentă la detalii, a strâns mult prea repede șase greșeli, iar în minutul 16, United beneficia de o lovitură de penalitate. Execută Adrian Cristea și e limpede, 2-0. La celalată poartă, Vali Dogaru are, la rândul lui, mingea la 9 metri, însă dă pe lângă și acesta rămâne scorul primului mitan. La plecare fac cu mâna. Manu Cocu, cel care le va lipsi enorm pe acest final de campionat celor de la United, reușește să mărească scorul. 3-0, pasă același Grădinaru. Șeptarul conduce perfect o acțiune din propria jumătate, apoi paseasză în margine, iar Cocu finalizează cu siguranță. Fit Class închide o perioadă bună, se recunoaște învinsă, însă speră să se salveze de la retrogradare.
Omul meciului: Gabriel Grădinaru – nota 9