Anghel Petre

6cu1

Rosu Alexandru

Batranii

Meci de foc în turul din Cupa Victory Cup. Duel între două echipe din primele două ligi. Dacă 6cu1 trage pentru locul secund în serie să ajungă în prima ligă, Bătrânii sunt pe 6, loc european în primul șealon. S-a jucat umăr la umăr încă de la început. Ionescu a marcat pentru albaștri după 5 minute. 6 cu 1 a alergat după egalare toată repriza și a reușit-o la ultima fază a reprizei. Moldoveanu a fost la locul potrivit pentru 1-1 după 20 de minute. La reluare, giuleștenii au preluat inițiativa. Anghel a marcat pentru 2-1 și avantajul reprezentantei eșalonului secund a durat doar 7 minute. Nicola a transformat în gol pasa lui Neculai, dar egalitatea a ținut doar câteva secunde. Dediu a profitat de assistul ideal al lui Moldoveanu și 6 cu 1 a revenit în avantaj. Cuplul Nicola-Neculai părea că aduce egalul după reușita din minutul 36. Cu un minut rămas din meci, Anghel a marcat, a făcut 4-3 și a adus victoria pentru 6cu1 în turul din cupă cu Bătrânii.