Papa Lucian florin

Solaris Plant FC

Petre Eduard gabriel

Interesantă confruntare. Solaris, outsiderul teoriei, pălea la fotografia de grup în fața favoriților veniți din Liga 1, Ares, cu o prezență care a umplut cadrul. Pe teren? Solaris a făcut legea în prima repriză! Exacți, atenți la fiecare pasă și în zi de execuție, colegii lui Daniel Papuc au fost aproape de perfecține. Teogaș deschide scorul cu un șut ferm din poziție centrală , din 9 metri, interior plasat, rafinat, lângă stâlpul porții (4), Papuc își etalează instinctul de killer și șutează cu sete din amigdalele porții (7), apoi Papa își prelucreză un șut de gală și plînge vinclul. Solaris dansează, iar Negru e comandă samba la pauză. 4-0, Ares a fost o fantoșă pe teren în primul mitan. Alintați de aceste aventaj poate nesperat, însă meritat, cei de la Solaris au încercat să protejeze scorul. Ares a edulocrat rezultatul, 4-2, după ce Papa s-a pătat și cu un autogol, iar Oletanu a finalizat în minutul 39, astfel că revanșa rămâne singura cale prin care pompierii se pot clăti de o amintire nedorită, la granița ridicolului. Solaris, o echipă solidă, unită în acest meci, merită reverența tuturor.