Mihai Marian

Fan Courier FC

Eftimie Razvan-Ioan

Metrolopis le ciobise stima de sine adversarilor cu nici 24 de ore înainte, în campionat s-a terminat 2-2, astfel că băieții de la Fan intrau cu răzbunarea la jambier în acest joc. Și au livrat-o cu proximitatea unui blestem. Portarul Eftimie primește yarzi, nu ezită, șutează perfect de pe falia de la mijlocul terenului și deschide scorul, apoi Lupescu face 2-0 în minutul 19. Fan Courier a rămas stăpână pe eveniment și în partea secundă și și-a hașurat revanșa, a pus și dobânda, astfel că returul rămâne o simplă formalitate. Mihai Marian (26), Alecu (31), Mitu (32), Erdei (35) și Bănaru (36) și-au franjurat adeversarul, golul Florin Șerban, care a ștampilat rezultatul final, un sec 7-1, având un simplu efect statistic. Curierii au rezolvat calificarea din prima manșă- rămânem datori cu scuze dacă Pronia schimbă ceva- FAN își ia revanșa, însă fotbalul mai validează un clișeu: un meci nu seamnă cu altul. Și dacă seamănă, uneori, rezultatul poate fi altul!