Manea Catalin

Friends

Vasile Stefan Alexandru

Friends

O partidă între două formații cu mari probleme de lot, absențe importante, însă acest lucru nu a afectat spectacolul. Întreținut în mare parte de District 3, singura echipă în formă din această serie halucinantă, formație care s-a impus categoric, după un start de meci destul de echilibrat. Cătălin Manea a înscris singurul gol din prima repriză (6), apoi s-a descătușat. Start fulminant în partea secundă, Manea și-a cinstit numărul de pe tricou, unul cu rezonanță, a servit, Marius Gheorghe a finalizat, apoi neobositul Manea a recidivat și a realizat doppietta. Nu avea să se oprească. A înscris și harnicul Stan Mihai, cel care a arat terenul , iar efortul i-a trădat rubicondul din obraji (30), apoi Gagriel Bănică i-a mai revigorat pe colegii de la Dristor. 4-1. Ultimele minute au fost productive. Minutul și golul, District 3 nu a avut milă de adversar, l-a ciuruit, Dristor a încercat să iasă cât mai decent din meci. Gheorghe Marius a făcut show, un alt Gheorghe, Gabriel, din cealaltă tabără, a marcat și el (36), iar pe final, Marius Gheorghe și Stan Mihai și-au conturat triplele personale. A tras oblonul tabelei acealași Bănică, 3-9 rezultatul partidei, pasă intresantă pentru Meteleanu (40). Dristor e pe loc de baraj de retrogradare, mult sub pretențiile lotului, District 3 speră la primul loc, însă nu o declară, echipa e la 7 puncte față de IPA și mai sunt 5 etape. Barajul nu le mai poate scăpa verzilor.
Omul meciului: Cătălin Manea – nota 9,5