Paun Vladimir

Batranii

Rosu Alexandru

Batranii

Giuleștenii porneau cu un avantaj firav în retur, un gol în plus din moștenirea primei manșe. Fără golgheterul Vlad Marinecu, fără frații Pușcă și cu Alexandru Roșu fără mănuși, Bătrânii a încep dezastruos. Două goluri încasate în primele 10 minute, s-au trecut pe afișul partidei, Mircea Robert (4) și Smărăndache (9) și 6 cu 1 se desprindea spre calificare. Și intervine relaxarea pentru giuleșteni, astfel că, până la pauză, Bătrânii egalează. George Neculai trimite elegant pe lângă portar (16), apoi Paraschiv, cel mai bun om al oaspeților alături de Păun, pasează excelent în gușa porții pentru Adi Ionescu, cel care pune latul pentru 2-2. Reprezentanta primului eșalon a fost mai viguroasă în partea secundă, giuleștenii ratează enorm și, chiar dacă Dănălache a încercat să tragă echipa după el, calificarea le-a curs printre degete giuleștenilor. Paraschiv își păstrează altruismul și găsește un assist și pentru Păun (26), apoi Mihai Neculai aduce avantajul echipei sale, 4-2, scor care califică pe Bătrânii. Ultimele 10 minute au fost incandescente. Dănălache dă speranța revirimentului pentru colegii săi (31), însă Păun este în mare formă și are un final de meci fantastic. Două assisturi împărțite pentru frații Neculai, George realizează dubla (34), apoi Mihai face 6-3, autogolul lui Paraschiv, de la ultima fotogramă, fiind o palidă amăgire pentru cei de la 6 cu 1.