Mitu Dan-Marius

Fan Courier FC

Eftimie Razvan-Ioan

Curierii nu lasă loc de interpretări și, după 3-1 în tur, se impun categoric și în manșa secundă. Set la 2, meciul având aspect de partidă de verificare pentru combatante. Onel are gambele de oțel și este omul primului mitan. Pentru început s-a pătat cu altruism și l-a servit pe strategul Mitu pentru deschiderea scorului (6), apoi s-a abonat la felicitări și a majorat diferența înainte de pauză. Portarul Eftimie le-a dereglat coordonatele adversarilor, a urcat în terenul advers și a pasat decisiv în gingia porții pentru Onel, cel care cu nu a ezitat și a reluat din prima. La ultima fotogramă, Mitu a înscris un gol de antrenament și a stabilit scorul primei reprize, 3-0. Fără să tureze, FAN și-a dublat avantajul în partea secundă și le-a lăsat loc de satisfacție platonică și adversarilor. A livrat Mitu, altre trei goluri în minutele (34, 38 și 40), de partea cealaltă s-a evidențiat singurul jucător care, în această ediție, a înscris peste 60 de goluri în campionat, Niță Daniel. O doppietta pentru el și un gol de superb. Calificare cu dublă victorie pentru FAN, urmează Bătrânii, o echipă care le-a provocat curierilor migrene în campionat.