Nechita Alexandru-Valentin

Ludicom Art

Florea Razvan-Catalin

Ludicom Art

Duelul vedetă din sferturi, confruntare între două câștigătoare ale trofeului, a fost mai puțin echilibrat decât sperau chibiții anturați lângă șina de tren. Ludicom s-a impus în tur la două goluri diferență și trebuia să fie atentă. Iar colegii lui Marin Vasile au început eclatant. Nechita și-a decontat calitățile pe tenul vicecampionilor, gol de la imn, după o fentă desprinsă din patinaj artistic și un șut elegant la colțul lung. Fascinant! După trei minute, Iordan a șutat din marginea careului, iar Petre Gabriel nu a avut reacție, vinovat fiind Mădălin Ciupitu, cel care a ratat defluirea unui balon pe care i l-a făcut cadou atomicului mijlocaș de la Ludicom. 2-0 la pauză. Având calificarea îndosariată, Ludicom a trecut la floricele, ambele formații au ratat o benă de ocazii, stâlpii porții și transversala depun mărturile, Iordan a recidivat în minutul 26, apoi Electrictelecom a salvat aparențele. Bălan a reușit o dublă după ce și-a reglat ristul (33 și 36), pe muchia meciului, Buzică a egalat din penalty și a spus la revedere trofeului câștigat sezonul trecut printr-un rezultat de egalitate fără satisfacții.