Dobre Bogdan-Nicusor

ARSC

Trifan Constantin

ARSC

ARSC se impune la limită în fața lanternei roșii din această serie, iar tunarii trăiesc liniștiți acest final de campionat pe o poziție călie, locul 10, cu 31 de puncte. Brigada a dat o replică onorabilă și a stat în meci, chiar dacă startul partidei anunța o adevărată hecatombă. ARSC a deschis scorul cu celeritate, Nicu Dobre a recuperat o minge din gheata lui Paplici, a centrat perfect în marginea careului, acolo de unde Nițu, cu o apariție perfectă, a fructificat. ARSC a presat, iar după aproape un sfert de oră scurs din meci, Dobre a trimis simplu la colțul lung (14). 2-0. Cu trei minute înainte de pauză, Brigada revine în joc. Defensiva tunarilor se încurcă în detalii, Brigada recuperează în zona de risc a adversarului, iar pasa lui Grimpels, cel care a trudit pentru acest gol, a fost fructificată, cu un șut în bolta porții, de Mihai Ignat. 2-1 la pauză, partea secundă a adus multe ratări, ARSC a trăit periculos, însă fundașii de la Brigada au fost păcăliți de Onofriciuc, cel care a înscris în urma unei repuneri de la margine (37). S-a terminat 3-2, la ultima secvență, Ignat a realizat doppietta, șut din prima, tot sub tranversală, specialitate casei, însă Brigada nu mai avea timp pentru a scoate vreun punct.
Omul meciului: Bogdan Nicușor Dobre – nota 9