Clipea Razvan

Monday Friends

Paun Aurelian

Derby în suburbia Ligii 2B, Aripile București este condamnată, liftul pentru liga 3 așteaptă echipa cu ușile deschise, Inedit speră să prindă barajul pe rămânerea în eșalonul secund. O partidă nu foarte ofertantă, combatanetele au sudat cu greu pasele, s-au apropiat rar de buturi, atmosfera fiind întreținută de baritonalii Gheorghe Zamfir (Aripile), respectiv Răzvan Clipea (Inedit Team). Văcaru a fost oprit înainte să împingă mingea în poartă de portarul advers, combatantele și-au împărțit reprizele, în prima parte oaspeții au fost mai curajoși, în a doua Inedit a încercat mai mult. Și dacă, la pauză, am fi întrebat 100 de români care va fi scorul partidei, toți ar fi spus, fără să ezite, 0-0. Ar fi pus și 50 lei prinsoare. Chiar la ultima fază a meciului, toți cei 100 de români s-ar fi ruinat. Răgușitul Clipea a recuperat un balon la mijlocul terenului, a pasat cu altruism la Zavate, iar acesta, din colțul careului, a trimis din cădere pe lângă plonjonul tardiv al lui Gigi Zamfir și acesta a fost scriptul unui meci zgârcit.
Omul meciului: Răzvan Clipea – nota 8,5