Costin Alexandru

FC 1 Decembrie

Vlad Catalin

Rezultat de polo, start de K1. În minutul 3, scorul era de 4-1, Costin Alexandru și Cristian Lixandru au servit, în regim de viteză, câte o dublă, pentru RTC a punctat Pavel Codreanu. Răuț a lăbărțat evidența, 5-1, însă RTC avea să retușeze evidența până la pauză. Chiar și fără pretenții de la clasament, oaspeții joacă pentru tonus în acest final de campionat, echipa în roșu și alb a mai îndreptat situația prin Marius Predescu (9), respectiv Constantin Paiu (11). Costin Alexandru a fost setat, defensiva oaspeților a fost degeaba. Un nou gol pentru decarul ilfovenilor, apoi o a doua pasă decisivă. Benficiar? Același Răuț și era 7-3 la pauză. Noi cu ce am greșit? Partea secundă a adus tripla pentru Codreanu, dubla în dreptul lui Predescu, în timp ce pentru gazde, Dan Răuț a făcut hattrick-ul, a înscris trei goluri la rând, apoi George Dinu și Paraschiv au rezolvat un meci cu un veritabil caracter de miuță. Cu două goluri și trei assisturi, datorită mostrei de fair play și mai ales pentru că nu prea avut la școală, Costin Alexandru primește nota maximă în acest joc.

Omul meciului: Costin Alexandru – nota 10