Petre Claudiu

Deportivo București

Dumitrache Daniel

Deportivo avea nevoie de victorie pentru a nu privi clasamentul cu teamă, gazdele au reușit să se impună, presiunea rămânând, în aceste ultime trei runde, pe Inedit. All For One s-a apropiat la două puncte, combatantele au meci direct, iar oaspeții din acest joc pot aluneca pe poziție retrogradabilă. Inedit a deschis scorul grație unui penalty pe care l-a transformat Marius Stoinea, apoi ghinionul i-a lovit pe outsideri. Minge deviată, iar Petre Claudiu a egalat. Tot el, cu trei minute înainte de pauză, avea să răstoarne statistica și să-și aducă echipa în avantaj, merite dosebite pentru acțiune și pasa decisivă fiind ale lui Florin Sandu. 2-1 la pauză pentru echipa în alb și albastru. Inedit a avut o nouă tresărire de orgoliu în minutul 24. George Cosma l-a servit ideal, pasă cu ștaif, pe Dodan, iar acesta, din umbra porții, a înscris cu un șut la colțul scurt. Inedit nu a rezistat, echipa mai experiementată a împins jocul și s-a impus după ce Petre Claudiu și-a definitivat reprezentația, a mai înscris de două ori (27 și 30), poker pentru el, incredibilă poftă de joc.
Omul meciului: Petre Claudiu – nota 10