Miu Valentin

Hornets

Ciurea Cristian

Hornets

Aripile, outsiderul confruntării, a rezistat asaltului advers 12 minute. Adrian Popa s-a lipit din nou la gol, după o fază în care, inițial, a luftat din amigdalele porții, însă balonul i-a revenit și, din a doua șansă... și cu multă șansă...a deschis scorul. A fost singurul gol al primului mitan, descătușarea venind în partea secundă. Magherescu, șut din prima și din alergare sub transversală, și-a onorat forma bună prin care trece cu un nou gol, assist pentru Vali Miu, apoi gazdele au redus din diferență prin Grigore. Specialitatea casei, lovitură liberă de la mijlocul terenului, Ciurea a sforăit cu mănușile în mână, mingea pusă la boloboc lângă bară. Miu a trecut la finalizare, Calița s-a abonat la altruism cu o servire ireproșabilă, Miu urmează să mai primească și locul în tramvai de la mult mai tânărul său coleg, 3-1 în minutul 29 și Anonymous s-a descătușat. Magherescu i-a simțit mănușile moi lui Zamfir încă de la primul gol și a mai băgat o fisă, de data asta a mărit raza și a tras pe jos, iar portarul s-a făcut bulgăre degeaba. Miu și-a desăvârșit show-ul cu alte două goluri, a marcat și Nicu Vieru și mai rămâne să bage și la loto. Pentru Aripile au pansat rezultatul Mihai Petronel și, din nou, Grigore, de data asta dintr-un penalty pe care-l putea executa tot de la mijlocul terenului. Ar fi fost același lucru.
Omul meciului: Valentin Miu – nota 9,5