Gheorghe Nicolae

All For One

Stef Vlad

All For One

Cu parcurs de TGV în acest retur, All For One reușește să se agațe de poziția de baraj, ocupată, până în această etapă, chiar de adversara din acest meci, Inedit Team. Un derby al supraviețuirii sau, mai bine spus, un derby pentru încă o șansă. All For One pune presiune încă din startul partidei, însă, contrar cursului jocului, gazdele deschid scorul. Lovitură liberă de la distanță, Diaconu a mișcat mingea pentru Bran, iar acesta a șutat perfect și l-a învins pe experimentatul Ștef. 1-0. All For One nu s-a precipitat și minutul 13 a adus egalarea. Gheorghe Nicolae a purtat solitar o acțiune în bandă, apoi l-a servit ideal pe Pristolian pe care l-a lăsat cu poarta goală și e 1-1. Avea să fie meciul lui Gheorghe Nicolae. Energicul mijlocașul și-a magnetizat balonul de picior, a fost pe tot terenul, iar cu trei minute înainte de finalul primului mitan, și-a adus echipa în avantaj. O fentă care l-a lăsat cu sechele pe un adversar și un șut sub transversal, magie, 2-. În minutul 30, Nicolae și-a desăvârșit recitalul, a transformat o lovitură liberă de la 8 metri, zidul celor de la Inedit a fost știrb, iar All For One punea parafa victoriei. Finalul a mai adus două goluri, Gheorghe a mai găsit un sâmbure de altruism și l-a mai servit o data cu o pasă decisivă pe Ion Pristolian, în timp ce Marius Stoinea a sigilat evidența, 4-2, victorie meritată pentru formația în alb și albastru.
Omul meciului: Gheorghe Nicolae – nota 10