Magherescu Denis Gabriel

Hornets

Ciurea Cristian

Hornets

Anonymous era condamnată de clasament să forțeze încă din start, formația condusă de Sorin Alexandru trage speranță la un loc de baraj, iar victoria era singurul semn permis pentru acest joc. De partea cealaltă, Deportivo joacă de plăcere, nu are griji, nu are pretenții. Într-o formă de zile mari, Magherescu a inițiat o acțiune, a combinat perfect cu Adi Popa și a finalizat sincer, cu un șut pe lângă portar. 1-0, minutul 2. Magherescu a recidivat și, peste alte două minute, a șutat perfect la colțul lung, 2-0, Anonymous avea demaraj bun. Alexandru Șiru a recuperat o minge în propria jumătate și a țâșnit spre poarta adversă, cursă de ogar, finalizare simplă, trasor la colțul lung. 3-0. Deportivo a răspuns și a redus rapid din diferență, Sandu Florin nu a ezitat și l-a executat pe Ciurea din granița careului de 6 metri. Defensiva celor de la Deportivo a fost surprinsă din nou cu un minut înainte de pauză. Nicu Vieru l-a servit pe Adi Popa, iar acesta a fructificat simplu, apoi Magherescu, la capătul unui assist livrat de Chiuc, a șutat în stilul caracteristic și a fixat scorul la pauză. 5-1. La umbra acestui avantaj, Anonymous nu a mai forțat, și-a protejat capitalul de pe tabelă, în timp ce Deportivo a redus din diferență, a redus din diferență, Sandu Florin a recidivat, apoi Dumitru Alexandru au făcut înfrângerea mai digerabilă, 5-3.

Omul meciului: Denis Magherescu – nota 10