Zavate Silviu

Monday Friends

Ghepes Cristian

Hakuna Matata

O partidă între două formații aflate în mahalaua Ligii 2B, Brigada împăcată cu destinul, pe ultima poziție, echipa este retrogradată, Inedit în luptă pentru supraviețuire, în luptă pentru locul de baraj care să-i mai dea o șansă. Inedit s-a impus după un meci zgârcit, sacadat, iar evidența depune mărturie în acest sens la pauză. Scor la clor, 0-0. Oaspeții, echipa care a avut mai mult mingea, au început excelent partea secundă, iar după trei minute scurse din mitan, Silviu Zavate i-a pasat decisiv lui Marius Stoinea, iar acesta a declanșat fiesta inediților. Șapte minute mai târziu, oaspeții și-au dublat avantajul, de data asta, magistrala succesului a fost formată din George Cosma și Elimian Prutenu. Colaborare excelentă, iar Inedit speră la un pas greșit făcut de All For One, formație care, după un retur aproape perfect, a recuperat teren și ocupă, la zi, locul care eliberează viza de baraj, 13.
Omul meciului: Silviu Zavate – nota 9