petrescu Ionut Adrian

All For One

Albisoru Mihai-Ionut

Arsenal Romania Supporters Club

Partidă cu încărcătură pentru ambele echipe. Arsenal era cu o mână pe cupa de campioană a seriei. După 40 de minute în fața unui adversar care a tras pentru a se salva de la hora barajului, tunarii au declanșat fiesta. 0-0 la pauză, iar Arsenal avea un dublu interes, ARSC stătea cu urechea la tranzistor, o victorie a fraților din fruntea clasamentului însemna, automat, salvarea lor din vertijul barajului de supraviețuire. Astfel, dublă cinste pentru Cilibiu și Cârciumaru, Albert având patronimul predestinat petrecerii. 0-0 la pauză, apoi jocul calculat al tunarilor le-a adus victoria, iar într-un singur minut (25), suntem nevoiți să-l plagiem pe Julius Caesar. “Zarurile au fost aruncate”. Șelaru și Petrescu combină perfect în marginea careului, ultimul trimite în suprafața adversă, iar Cilibiu, singur, parcă teleportat, a trimis exact și l-a învins pe bravul portar advers. Oaspeții au resimțit dur șocul deschiderii scorului și, imediat după reluare, defensiva a sforăit. Repunere de la margine, Petrescu este genial, sare peste balon, iar Cârciumaru, din mijlocul pustiului, cu o poziție ideală, fructifică fără ezitare. 2-0. Și celor de la All For One le-a fost imposibil să revină, nu ar fi reușit nici cu Armata Roșie, mai ales că Albișoru a fost uluitor și a dat senzația că ar fi apărat și o minge de ping-pong cu mănuși de sudor. Victorie pentru Arsenal, reverență și felicitări campionilor.
Omul meciului: Ionuț Daniel Petrescu – nota 9,5