Usacov Igor

RTC

Ulescu Adrian

RTC

Partidă fără istoric, Aripile se desparte de liga secundă cu un eșec la scor, RTC încheie campionatul cu un succes fără urale. Repetiție pentru gazde, vineri, în semifinalele cupei cu YBB- o altă reprezentantă a ligii secunde-, colegii lui Gabi Banu dau testul suprem. Stamate și-a finisat ristul în minutul 4, deschidere de scor pentru liderul gazdelor, șut plasat cu bolobocul la colțul scurt, apoi Banu, cu o lovitură din prima, parcă ruptă din biomecanica secerișului de toamnă, a trimis fără ezitare, din pustiul careului advers, assistul aparținându-i lui Igor Usacov. 2-0. Pauză. Gazdele s-au descătușat în partea secundă, nu puteau lipsi de pe afiș Predescu și Codreanu. Ambii au fructificat, merita un gol și Usacov... a dat două, a recidivat și Stamate și cam asta este. 7-0, sec, precum un Aligote de vară de la Sarica Niculițel.
Omul meciului: Igor Usacov – nota 9,5