Petre Marius-Cătălin

Ultras Team

Vasile Ionuț-Marian

Ultras Team

Ultras demolează Cegeka într-un meci care a avut suspans doar în primele minute, apoi a fost la discreția băieților din Buftea. Iulian Hurduc, golgheterul oaspeților, a deschis scorul în minutul 5, însă reușita sa i-a înfuriat pe adversari. Până în minutul 10, gazdele au zdruncinat evidența, 3-1, au marcat, pe rând, Cristi Ivan (6), Petre Robert (7) și, din penalty, Petre Marius Cătălin (10). În minutul 14, direct de la mijlocul terenului, Dorinel Iabangiu a reușit o capodoperă de șut. Șiret- perfect. Portarul advers a fost martor mut. În același minut a marcat și Sandu Daniel, iar repriza a fost închisă de Petre Marius Cătălin (20). La schimbarea sensurilor, lucrurile păreau clare, set la 1 în favoarea ilfovenilor. Aceștia au rămas la fel de hotărâți și în partea secundă, au reușit un rezultat din două cifre, 11-5, practic gazdele au încercat să se evidențieze personal, iar pe fondul unui joc fără apărări, Cegeka a marcat de patru ori în partea secundă. A sclipit Alexandru Coleș, un șut perfect, doppietta pentru el, dublă și în contul lui Hurduc, iar la final, Ultras părăsește terenul cu un gust amar. Toată partida un lider, Gabriel Șerban face un gest imberb, pune mâna pe balon pe linia porții și încasează un cartonaș roșu când un gol primit ar fi însemnat fix nimic.
Omul meciului: Petre Marius Cătălin- nota 9