Daniel Bunghic

Dumbon FC

Buzatu Dragos

Poli United 2

O nouă înfrângere onestă pentru Poli. Însă e tot o înfrângere. Precum în meciul cu 1 Decembrie, poliștii au avut speranțe, au jucat deschis, au forțat, au încercat. După o primă repriză cu un scor băgat la clor, alb, 0-0, Dumbon a început perfect partea secundă. Mihai Lupu a spart gheața în minutul 21. Recuperare în propria jumătate, apoi câțiva pași în terenul de țintă al adversarului și șut nestingherit. 1-0. Două minute mai târziu, gemenii Bunghic au demonstrat că în copilărie și-au împărțit fără ceartă jucăriile, colaborare perfectă, defensiva poliștilor a fost dizolvată din trei pase, Cristi pentru Daniel, gol Bunghic, 2-0. Silviu Gordea a avut sânge rece și concentrare de paznic de noapte. Reluare de vârf veritabil în propria poartă. 3-0. Iar oaspeții au o reacție interesantă. Reduc din diferență după șutul precis al lui Marian Ioan (29), imediat Gabi Savu lasă loc de speranțe (30), e 3-2, iar partida este flambată. Pentru scurt timp. Cristi i-a demonstrat lui Daniel că este primul care a văzut lumina zilei, a fost mai rapid și i-a mai livrat o pasă fratelui său. Astfel, Daniel reușește dubla în minutul 37, iar poliștilor le revine ultimul cuvânt. Se termină 5-3, Ilie Iulian sigilează evidența cu un gol în minutul 38.

Omul meciului: Daniel Bunghic – nota 9