Marascu Mihai

Eagles Club Bucuresti 2

Porumb Nicusor

Expect Toulouse

Întâlnire între două formații aflate în mare suferință. Ultima lor victorie datează de pe vremea lui Constantin Mavrocordat. Vulturii au condus de fiecare dată, însă lipsa de concentrare din finalul jocului le-a fost fatală, astfel că gazdele au pierdut două puncte aflate, la un moment dat, în tolbă. Mihai Mărăscu a deschis scorul cu un șut fără șansă pentru Porumb, bară-gol, vinclu, Expect reușind să egaleze în ultima clipă a reprizei. Netenție în defensiva gazdelor, Ilie Iulian l-a angajat pe Eparu, iar acesta nu a stat la discuții și a fructificat cu un șut din prima. Mărăscu și-a păstrat obiceiurile și, la patru minute de la reluare, a marcat un nou gol, imediat a ieșit la rampă și Panteru, însă Eagles nu a știut să țină de rezultat. Șut perfect Mihai Andreescu, incredibilă lene pentru jucătorii de la Eagles, jumătate de echipă a stat să se uite și i-a lăsat pe adversari în superioritate. Și au avut ce să vadă! Trasor sub transversală, martor mut...Mircea Deaconu. Apoi, cu cinci minute înainte de final, Ilie a prelungit perfect la Duță, iar acesta a egalat și a sigilat evidența. 3-3. Pe cine ajută?
Omul meciului: Mihai Mărăscu – nota 9