Pop Matei

Urban Team

Dincă Daniel constantin

Urban Team

Urban se impune după un final uluitor, are o perioadă perfectă, reușește al patrulea succes la rând, un șirag în urma căruia echipa urcă pe podium. Matei Pop este de un oportunism incurabil, deviere perfectă în minutul 2, iar mingea trimisă de Ungureanu este validată în gol cu o reluare direct în tavanul porții adverse. Pop este o mașinărie de goluri. FEG egalează după o combinație Latu- Lupu, primul abonat la urale, al doilea la altruism, 1-1, acesta fiind scorul unei reprize disputată sub semnul echilibrului. Chiar și într-un picior, Ungureanu a readus gazdele în avantaj, acesta a luat un balon de la mijlocul terenului, și-a diblat și umbra și, după ce a înșirat doi adversari și l-a culcat pe portar, a înscris în poarta goală. Camara a restabilit echilibrul în minutul 32, de data asta Latu a fost la servire, iar la ultima fotogramă a partidei, Urban reușește, a câta oară (!), să înscrie și să ia trei puncte imense. Același Pop! Parcă ar fi nepotul lui Inzaghi!

Omul meciului: Matei Pop – nota 9,5