Tudose Constantin-Alin

Ultras Team

Vasile Ionuț-Marian

Ultras Team

Ultras Team obține o victorie de CV în fața celor de la 6 cu 1, formație care și-a încheiat mediile de ceva vreme în această serie pe care a tranșat-o de o manieră evidentă. Două formații care au evoluat fără presiunea clasamentului, s-a jucat deschis, lipsa lui Vișan dintre buturile giuleștenilor, plus alte absențe de marcă, decontând trei puncte în contul energicilor ilfoveni. După o fază cu amprenta lui Cătălin Petre, Tudose a înscris simplu, fiind lăsat de colegul său cu toată perspectiva porții goale în față. Oaspeții au revenit peste cinci minute, Florin Marin a egalat (11), apoi Adrian Moldoveanu a răsturnat evidența (16), pentru ca, în epilogul mitanului, Ultras să plătească folosind aceeași monedă. De la 2-1 în favoarea oaspeților, s-a făcut 3-2 pentru gazde. Rafală Petre Cătălin (18) și Sandu Daniel (19) și Ultras avea pauza mai calmă. Au urmat zece minute cu ritm, ocazii la ambele buturi, însă cei care au marcat au fost tot ilfovenii. Alin Constantin Tudose a mai punctat de două ori, și-a sudat tripla personală rapid (30 și 31), Ultras s-a desprins la 5-2, iar gazdele s-au relaxat. Au terminat cu gleznele făcute gelatină, Alex Marin a transformat un penalty (33), apoi Florin Marin (39) le-a suflat în ceafă imberbilor adversari. Nu a mai fost timp pentru un alt gol, astfel că băieții din Buftea s-au impus la limită, 5-4 și și-au umfalt pectoralii cu stimă de sine după ce au învins o campioană aflată în vacanță.
Omul meciului: Tudose Constantin Alin – nota 9,5