Iordache Alin

Old New Stars

Matalica Ionut

Dulce răzbunare pentru Old New Stars. Vicecampionii s-au achitat în fața nașilor, Cinema City, echipa care devenise un coșmar pentru Petre și compania. Victorie clară, roș-albaștrii au fost speculativi și, chiar și cu multe absențe în lot, au reușit să se impună categoric. Mădălin Ciupitu, vedeta oaspeților, poate este permis termenul și între prieteni, a deviat în propria poartă în minutul 7. Apoi s-a revanșat, pasă bună pentru Sebi Nicolescu, cel care a fost providențial în minutul 14, însă finalul de repriză avea să aducă avantajul gazdelor. Extrem de activ în acest meci, Matincă a finalizat pasa lui Cosmin Stegaru, 2-1 la pauză. Start bun pentru vicecampioni în partea secundă, “Kiki” Iordache a alergat enorm, iar Sorin Paraschiv a deschis o șarjă care avea să rezolve partida, defensiva celor de la Cinema nu a avut subtitrare, apoi legea pe teren a fost făcută de Ministerul de Interne (M.I). Mihalache și Iordache au intrat în acțiune, după o perioadă în care stelistul a impus stilul Kiki-Taka. Dublă pentru fiecare, iar partida era tranșată. Epilogul a adus un joc deschis, scuturat de mantaua tactică, Radu Ciupitu de două ori și Silvian Bădulescu au edulcorat rezultatul, în timp ce amiralul gazdelor, Petre Marin, cu un gol absolut meritat , a închis ostilitățile. Old New Stars continuă lupta pentru titlu, își ia revanșa, Cinema are un final de campionat precum Mircea Rednic. Pregătește noul sezon.

Omul meciului: Alin Iordache – nota 9