Rusu Claudiu-Laurentiu

Dumbon FC

Liță Alin Marian

Dumbon FC

Dumbon răstoarnă evidența în repriza secundă și, după ce Urban a condus la limită la jumătatea meciului, 1-0, grație lui Alexandru Roman (14), dumbonarii au oferit o replică perfectă și le-au mai tăiat pofta de baraj adversarilor. Roman și-a păcalit din fentă un adversar în marginea terenului, a fost lăsat să tragă și, fără ezitare, a șutat la colțul lung. Cu o bancă bine tencuită, prezență bună în miez de noapte pentru gazde, Dumbon, coordonată perfect de gemenii Bunghic, a egalat în minutul 22. Cristi Bunghic s-a abonat la gol, assist livrat chiar de fratele său. S-a jucat pe contre, ambele formații puteau înscrie, portarii au fost la post, atacanții indeciși, însă pe final, mai precis cu trei minute înainte de ultimul fluier, numele Bughic era, din nou, trecut în rubrica marcatorilor. Alt prenume, Daniel, Rusu Claudiu fiind responsabil cu pasa decisivă, după o acțiune la care gazdele au scăpat în superioritate spre poarta adversă. Trei puncte imense pierdute de Urban, echipa rămâne în umbra ultimului loc de baraj, Lazio, beneficiara poziției 6, aflându-se la două puncte, ultima etapă urmând a fi hotărâtoare.
Omul meciului: Rusu Claudiu Laurențiu – nota 9