Craciun Alin Ionut

FCTS

Caramida Alexandru

FCTS

FCTS avea presiunea rezultatului agățată de gambe. Victoria ducea echipa pe poziția secundă, Expect a jucat pentru stima de sine, serios mototolită după un retur dezolant. Oaspeții s-au impus mult mai greu decât o arată scorul, Expect a stat în meci mai bine de o repriză, iar Petre Ignat, după o pasă strălucitoare a lui Alin Crăciun, l-a depășit pe portar și a deschis scorul (5). Două minute de satisfacție, gazdele au revenit și au egalat. Duță a coordonat perfect un contraatac, a pasat pentru Tricaș, cel care a fructificat acțiunea colegului dintr-o poziție ideală. 1-1. Acesta a fost și scorul la pauză, FCTS a forțat în debutul părții secunde, iar celălalt Crăciun, Liviu, golgheterul echipei, și-a readus formația în avantaj. Din nou, Expect s-a încăpățânat și, tot după două minute, Bălțatu a egalat (24). Și partida s-a scurs în ultimele 10 minute, FCTS simțea presiunea, însă un penalty a descătușat oaspeții. Alin Crăciun a fost agățat de Porumb, excelentă evoluție pentru portar până atunci, iar cel care a obținut lovitura de pedeapsă a trecut peste clișeu, tot el a executat și a semnat descătușarea oaspeților. Cei de la Expect au renunțat, iar FCTS i-a comisionat. Dur. Frații Crăciun au umplut tabela, încă trei goluri pentru Alin, a fost meciul lui, Liviu a mai punctat de două ori, a înscris și Atanasiu în epilog, iar tabela, cam dură în raport cu ce s-a întâmplat pe carpetă, arăta un neverosimil 9-2.
Omul meciului: Alin Crăciun – nota 10