Anghelina Bogdan Mihai

Lazio Bucuresti

Patlagean Marius Cosmin

Lazio era la mâna ei, iar o victorie o catapulta pe poziție de baraj. Eagles 2 nu are obiectiv în acest final de sezon, termină pe poziția 13, iar ultimele trei partide au adus rezultate amare. Anghelina, în vervă, poftă de joc incredibilă, a deschis scorul în minutul 7 cu un șut necruțător lansat de sub nasul unui fundaș nehotărât. Vulturii au egalat după o gravă eroare defensivă a lazialilor. Portarul Mircea Diaconu a trimis lung, mingea a survolat tot terenul, iar Panteru, cu o detentă de kangoo jumps, a mângâiat mingea cu bretonul și l-a învins pe portarul care, în astfel de situații, ar fi trebuit să respingă balonul cu tot cu gelul adversarului. 1-1 la pauză, Lazio mai avea o repriză la dispoziție. Și celeștii și-au responsabilizat gambele. Chiar dacă a șutat telefonat, Mihai Stanciu l-a păcălit pe Diaconu, gol de portar, iar oaspeții priveau cu puțin calm ultimul sfert de oră din partidă. Lazio a trăit periculos, și-a păstrat bruma de avantaj și, la ultima fază, Georgian Rădoi a făcut 3-1și a declanșat fiesta gazdelor. Urmează barajul.
Omul meciului: Mihai Anghelina – nota 9