Posogeanu Titus Robert

Urban Events

Costache nicolae daniel

Meciul zilei la Victory Cup Casa Pariurilor, o pledoarie pentru jocul de minifotbal. După 5 minute în care s-au conspectat, deși se cunoșteau destul de bine, combatantele au descărcat cartușele. Robert Poșogeanu a câștigat teren nestingherit, adversarii l-au lăsat să urce, apoi nu i-au blocat stângul. Și e 1-0, astfel de cadouri nu se ratează, șut perfect, din nou, stângul lui Poșogeanu e rachetă. Defenisiva gazdelor a fost melancolică la faza imediat următoare. O repunere de la colț, iar Miguel Constantin a împins balonul în poartă, nemarcat fiind din miezul careului. 1-1. Urban revine în avantaj. Ion Alexandru l-a făcut pachețele de primăvară pe Laurian Ivașcu în marginea careului, apoi l-a găsit perfect plantat pe Saulea în gușa porții, cel care, cu un simplu lat, a fructificat. Epilogul mitanului a fost halucinant. Costin Constantinescu a luat o acțiune pe persoană fizică, a trecut cu iuțeală de doi fundași și a înțepat ferm balonul pe lângă Costache, cel care a ieșit hazardat din poartă. Egal. Stați că mai avem. Constantinescu a fost atent și a fructificat imediat, șut din apropiere după ce mingea i-a ricoșat din stâlpul porții. 3-2. Și mai sunt câteva secunde din repriză. Speculează Urban Events. Corner scurt, Hotobocescu trimite prin breșa barajului format din din doi jucători adverși, iar Bogdan Ivan, sprijinit de bara a doua, semnează de primire. 3-3. Pauză. Și este rândul celor de la Urban să răstoarne evidența. Laurian Ivașcu are o zi de dat uitării și deviază nefericit balonul în propria poartă, un gol de nicăieri, însă norocul nu poate fi condamnabil. 4-3 pentru Urban. Cernat readuce egalitatea pe tabelă, assist Miguel Constantin în minutul 32. Și-l știți pe Goro din Mortal Kombat? Costache e Goro, are patru mâini și se face zid în poartă, ambele echipe caută lovitura de grație, iar Poșogeanu, cel care a deschis balul, trage și cortina. Interior curat la rădăcina stâlpului, 5-4, din partidă se scurge și ultimul strop de spectacol.
Omul meciului: Robert Poșogeanu – nota 9,5