Oprea Alexandru

Electrictelecom

Badita Iulian Mihnea

Padurarii DT

În debutul partidei, pădurarii nu au făcut altceva decât să-și enerveze adversarii. 2-0 după 10 minute de joc, surpriza plutea în aer, după ce Szocs a deschis scorul din pasa lui Stavaroiu, iar Alexandrescu a fost un fel de Alberto Tomba, adversarii stegulețe, iar Agoroae a finalizat slalomul pornit din propria jumătate de experimentatul său coleg. Chatul de pe youtube a explodat! De aici s-a activat liderul. Oprea l-a fixat pe Mihnea Bădiță și l-a executat cu un șut puternic (13), apoi o combinație rapidă a adus egalarea. Oprea pentru Buzică și ultimul, calm, a încheiat acțiunea. Șah- Mat. Electrictelecom își pregătea asasinatul în partea secundă. Unul cu sânge rece, liderul decontând până la ultima centimă emoțiile din startul partidei. Moangă inventează un șut care trezește și reverența adversarilor, unghi greu, Mihnea Bădiță e martorul talentului golgheterului sezonului trecut, apoi defensiva riveranilor este demontată. Oprea - Buzică par la ofertă, reușită cu copy-paste în minutul 26, Alex Oprea recidivează (34), apoi Ion Valentin, cu o doppietta târzie, definitivează suferina pădurarilor din miez de noapte. Leka nosth.
Omul meciului: Alexandru Oprea – nota 10