4UTattoo - Rangers Bucuresti 7-1

4UTattoo a intrat dezlănțuită pe teren în duelul cu Rangers Bucuresti și a avut nevoie de doar câteva secunde pentru a bifa deschiderea de scor. După doar câteva schimburi de pase ale jucătorilor de la Rangers Bucuresti, Andrei Cintiuc a făcut un pressing avansat și l-a determinat pe un apărător să gafeze colosal. Speriat de Cintiuc, fundașul a trimis fără să se uite spre propria poartă, iar goalkeeperul era ieșit dintre buturi și faza s-a încheiat cu un autogol de cascadorii râsului. Șase minute mai târziu, 4UTatoo și-a dublat avantajul. De data aceasta, Florin Lixandru a transformat impecabil o lovitură liberă din afara careului. El a profitat de faptul că a avut un singur om în zidul din fața sa și a înscris cu un șut violent în vinclul colțului scurt.

profile Pic ENCIU Andrei
profile Pic

4UTATTOO

4UTattoo a continuat să atace, iar în minutul 9 a fructificat o nouă ocazie. Andrei Cintiuc s-a remarcat în jumătatea adversă, iar de data aceasta el a fost autorul golului. La pauză, 4UTattoo conducea cu 3-0. Recitalul gazdelor a continuat și în repriza secundă, iar Rangers Bucuresti părea neputincioasă în fața asediului la care a fost supusă. Florin Lixandru, Andrei Cintiuc și Andrei Enciu, acesta din urmă remarcându-se cu o dublă, au tranșat soarta partidei în ultimul sfert de oră. În tabăra oaspeților, Stefan Ivan a marcat golul de onoare, pentru a evita o umilință supremă. Totuși, la capătul celor 40 de minute diferența de pe tabelă a fost una nemiloasă, 7-1 în favoarea lui 4UTattoo.