Rangers Bucuresti - Ozana Maracana 2-6

Ozana Maracana a început mult mai concentrată duelul cu Rangers Bucuresti și, per total, acest lucru a făcut diferența. Oaspeții au trecut primii în avantaj, în minutul 7, după ce Eduard-Alexandru Petcu a profitat de neatenția fundașilor adverși, a primit mingea din corner la marginea careului și a înscris cu un șut pe jos. Răspunsul jucătorilor de la Rangers Bucuresti a venit în minutul 9. Adrian Stan a făcut pressing de unul singur și i-a furat mingea unui apărător, reușind să scape singur cu portarul. Odată pătruns în careu, Adrian Stan a înscris elegant cu latul piciorului drept fix în plasa laterală. Ozana Maracana nu a fost afectată de încasarea acestui gol venit pe o greșeală în defensivă și a urcat din nou în atac. Iar un singur minut mai târziu a trecut din nou în avantaj. Bogdan-Alexandru Dan a primit o pasă filtrantă printre doi adversari, assist ce i-a aparținut lui Adrian-Claudiu Dobre, după care l-a executat pe portar cu un șut pe jos la colțul scurt. Ozana Maracana a mai punctat o dată până la pauză, prin Florian Saiu și a terminat prima repriză cu un avantaj de două goluri pe tabelă, scor 3-1.

profile Pic Dobre Adrian-Claudiu
profile Pic

Ozana Maracana

Repriza secundă a curs în aceeași direcție, iar cel de-al patrulea gol al oaspeților a fost marcat în minutul 27. Servit excelent de Eduard-Alexandru Petcu, Adrian-Claudiu Dobre nu a schițat niciun fel de emoție și a introdus mingea în ațe. Tot în minutul 27, la scurt timp după repunerea balonului în joc de la centrul terenului, Daniel Mocanu a înscris și el pentru Ozana Maracana și soarta partidei părea deja decisă. A urmat un răspuns al jucătorilor de la Rangers Bucuresti, în minutul 34, care au redus din diferență prin Adrian Dima. Totuși, ultima reușită a serii i-a aparținut Ozanei. În minutul 38, Daniel Mocanu a bifat dubla în dreptul oaspeților și a închis tabela de marcaj. Ozana Maracana a învins-o pe Rangers Bucuresti cu 6-2.