Galactik Football 2 - Victory Militari 1-7

Galactik Football 2 și Victory Militari au început duelul direct cu un joc foarte echilibrat și nimic nu anunța furtuna ce avea să vină asupra unei echipe. Primul gol al disputei a venit în minutul 5 și i-a aparținut lui Victory Militari. Cristian Dinaci a primit o pasă la mijlocul terenului, a driblat elegant un adversar și apoi a profitat de culoarul de șut pe care și l-a creat. El a trimis violent cu șiretul piciorului stâng și mingea s-a mai oprit doar în plasă. Replica lui Galactik Football 2 a venit în minutul 11. Ionuț Vatafu a tras nu mai puțin de trei adversari după el în flancul drept și apoi a schimbat excelent partea până la Dumitru-Raul Dona. Din postura de singur cu portarul, acesta din urmă a finalizat cu un șut din prima și a restabilit egalitatea. Cele două goluri marcate de Cristian Dinacu și Dumitru-Raul Dona s-au dovedit a fi decisive pentru soarta primei reprize, iar la pauză tabela de marcaj indica scorul de 1-1.

profile Pic Dinaci Cristian
profile Pic

Victory Militari

profile Pic Oprescu Vlad Cristian
profile Pic

Partea a doua a confruntării a început cu un gol foarte rapid marcat de Victory Militari. Cristian Dinaci, omul care a deblocat tabela de marcaj în minutul 5, și-a trecut numele pe lista marcatorilor pentru a doua oară. Un șut foarte bun trimis de un jucător de la Victory a fost respins printr-un

șpagat spectaculos de goalkeeperul lui Galactik Football 2, însă balonul a ajuns în doar câțiva metri la Dinaci. Acesta a preluat pe burtă, după care a profitat de faptul că portarul era căzut și a înscris. Marcarea acestui gol a produs și un declic în rândul formației oaspete. Victory Militari s-a dezlănțuit în ultimul sfert de oră, timp în care i-a predat o lecție de fotbal lui Galactik Football 2. Nu mai puțin de cinci goluri au mai marcat jucătorii lui Victory până la finalul celor 40 de minute, reușind să se impună cât se poate de clar, scor 7-1.