FCSB - Cris Group Team 4-2

Au ieșit scântei în confruntarea dintre FCSB și Cris Group Team, un duel care a avut toate ingredientele necesare unui spectacol de neuitat. Prima repriză a început cu o Cris Group Team ceva mai precisă pe plan ofensiv, iar oaspeții au reușit să deschidă scorul în minutul 5. Daniel Stoica s-a demarcat excelent printre doi adversari și a venit la marginea careului pentru a cere o pasă din corner. Mingea i-a fost expediată precis, iar el l-a executat pe portarul lui FCSB cu un șut din prima pe centrul porții. Același Daniel Stoica a mai ieșit o dată în evidență și în minutul 8, dar de data aceasta a făcut-o într-un mod negativ, încasând un cartonaș galben. În ceea ce privește tabela de marcaj, aceasta a rămas neclintită până la pauză, Cris Group Team dând dovadă de o defensivă extrem de eficientă și de bine organizată. Oaspeții aveau 1-0 după primele 20 de minute.

profile Pic SFEATCU Edison
profile Pic

FCSB

Defensiva despre care vorbeam anterior nu și-a mai demonstrat eficiența și pe parcursul reprizei secunde. Cris Group Team a încasat rapid alte două cartonașe galbene, prin Alexandru Patran și Mihai Toader, după care, în minutul 27, FCSB a restabilit egalitatea. Valentin Teodorescu a profitat de o cursă fabuloasă pe care un coechipier a reușit-o în flancul drept, apoi a fost servit în centrul careului. Fără să mai preia, Teodorescu a reluat printre picioarele portarului advers și a dus scorul la 1-1. Trei minute mai târziu, scorul de pe tabelă a fost răsturnat și FCSB a trecut în avantaj. Plecat din propria jumătate a terenului, Florentin Calin a depășit precum un fulger toți adversarii din calea sa și odată ajuns în preajma careului advers a tras ca din tun cu șiretul piciorului drept, reușind să îl învingă pe goalkeeperul lui Cris Group Team. Cu moralul la cote maxime, FCSB a mai înscris o dată în minutul 31, prin Valentin Teodorescu și părea că se îndreaptă către o victorie sigură. Iar așteptările au fost confirmate în minutul 37, când pe lista marcatorilor din tabăra gazdă și-a trecut numele și Edi Sfeatcu. Și, în cele din urmă, rezultatul final al confruntării a fost stabilit în minutul 38, când Alin Dita a mai punctat o dată pentru Cris Group Team. Prea puțin pentru a mai influența deznodământul duelului. FCSB a învins-o pe Cris Group Team cu 4-2.