Portocala Mecanica - Galactik Football 2 7-3

A plouat cu goluri în disputa dintre Portocala Mecanica și Galactik Football, iar în primul sfert de oră a părut că pe teren se află o singură echipă. Portocala Mecanica și-a sufocat adversara, iar în minutul 7 a trecut pentru prima oară în avantaj. O pasă dată aiurea de un apărător a ajuns la un jucător al Portocalei în tușa stângă, iar acesta a trimis până în centrul careului, la Mihai Sima. Primul șut al lui Sima s-a izbit de blocajul unui fundaș, dar balonul a ricoșat tot la el și din a doua încercare a lovit plasa porții. Același Mihai Sima a ieșit la rampă și în minutul 12, când a dublat avantajul Portocalei. De data aceasta, el a venit lansat din spate la o lovitură de la colțul terenului și, de la marginea careului, a trimis violent mingea în plasa laterală a colțului lung. Trei minute mai târziu, Viorel Brocea și-a trecut numele pe lista marcatorilor de la Portocala Mecanica și scorul începea să capete proporții. Brocea a fost destinatarul unei pase care nu anunța mare lucru. Însă, din tușa stângă a terenului, el a văzut un culoar de șut și a strecurat mingea printre toți jucătorii din fața sa. Balonul a trecut razant pe lângă bara dreaptă a porții, apoi a intrat în plasă.

profile Pic Sima Mihai
profile Pic

Portocala Mecanica

Primul răspuns oferit de jucătorii lui Galactik Football a venit în minutul 17. Catalin Vatafu a spart gheața în rândul formației oaspete și totodată a stabilit și scorul pauzei, 3-1 pentru Portocala Mecanică. Cu moralul ridicat după marcarea golului din finalul primei părți, Galactik Football 2 a punctat prima și în repriza secundă, de data aceasta prin Ionuț Vatafu. Când s-a văzut împinsă ușor în corzi, Portocala Mecanica a reacționat precum o echipă mare și în minutele 34 și 36 a marcat două goluri fulger, asigurându-și din nou un avantaj consistent pe tabelă. A urmat apoi o reușită a lui Daniel Vatafu de la Galactik Football 2, iar finalul de meci a găsit-o puternic în ofensivă pe Portocala. Ultimele minute ale jocului i-au aparținut lui Viorel Brocea, care a marcat două goluri la rând pentru Portocala Mecanica și a tranșat soarta partidei. La capătul celor 40 de minute, Portocala Mecanica a învins-o pe Galactik Footbal cu 7-3.