Catalunia - SNG Team 3-10

SNG Team i-a predat o lecție de fotbal Cataluniei în prima repriză și i-a marcat goluri unul după altul. Balul a fost deschis în minutul 7, când Ionut Iorga a făcut pressing de unul singur în fața portarului advers și l-a determinat pe acesta din urmă să gafeze. Goalkeeperul Cataluniei a degajat fix în piciorul lui Iorga, iar balonul a ricoșat în plasă. Au urmat câteva clipe de acalmie, după care, în minutul 14, SNG Team a lovit din nou. Teodor Ghimis a primit o pasă lungă la firul ierbii, a preluat și apoi l-a ademenit pe portar să iasă în întâmpinarea sa. De atât a fost nevoie pentru ca tabela să se modifice din nou. Goalkeeperul a ieșit, Ghimias l-a fixat din priviri și l-a executat cu un șut pe jos lângă bară. Acest gol i-a permis lui SNG Team să se descătușeze. Un singur minut mai târziu, pe lista marcatorilor din echipa oaspete și-a trecut numele și Dori Goran. La o lovitură de la colțul terenului executată de Ionut Iorga, Goran a venit lansat la marginea careului și a finalizat cu un șut în plasa laterală. Cu moralul la pământ, Catalunia a cedat și în minutele ce au urmat a mai încasat alte două goluri, de la Alberto Alecu și Alexandru Ionescu. La pauză, SNG Team conducea cu 5-0.

profile Pic IONESCU Alexandru
profile Pic

SNG TEAM

În puținele momente de odihnă, jucătorii Cataluniei s-au motivat între ei și în repriza secundă au reușit să intre cu o atitudine schimbată pe teren. Iar asta s-a văzut rapid. În minutul 22, gazdele au spart gheața prin Adrian-Valentin Serea. Însă, până să facă planul pentru un nou gol, SNG Team a lovit de două ori. Teodor Ghimis și Alexandru Ionescu au punctat pentru oaspeți, în minutele 26 și 27, iar partida părea că merge într-o direcție clară. Totuși, s-a văzut faptul că jucătorii Cataluniei s-au descurcat mai bine pe parcursul reprizei secunde. În ultimul sfert de oră, gazdele au mai înscris de două ori, dar în același timp au mai încasat și alte trei goluri. Astfel, la capătul celor 40 de minute, tabela de marcaj a indicat o victorie clară a lui SNG Team, scor 10-3.