FC Varlaam - Sporting Bucuresti 2 1-10

Sporting Bucuresti 2 a făcut instrucție în deplasarea cu FC Varlaam și încă din prima repriză a vrut să arate că este echipa favorită în această confruntare. Oaspeții au bifat deschiderea de scor în minutul 10, când Alexandru Melci a protejat foarte bine mingea, s-a întors superb pe lângă adversarul care îi făcea marcaj, apoi l-a executat pe portar cu un șut imparabil la colțul lung. Un singur minut mai târziu, Alexandru Melci a trecut în postura servantului și i-a pus mingea pe tavă lui Alexandru-Ciprian Stafie în centrul suprafeței de pedeapsă. Fără să mai preia, Stafie a reluat cu latul în plasa porții adverse. Alexandru-Ciprian Stafie a ieșit la rampă și în minutul 13, când și-a trecut o dublă în cont. De data aceasta, el a primit o pasă bună în flancul drept, a driblat un adversar pentru a intra în centru și apoi a înscris cu un șut surpinzător pe scurt. Goalkeeperul a fost prins pe contre-pied și nu a mai putut interveni. Până la pauză, Sporting Bucuresti a mai lovit de două ori, prin Laurentiu-Marius Dorobantu și Marian Popa, iar scorul de pe tabelă era 5-0 pentru oaspeți.

Repriza secundă a început în oglindă cu prima parte, respectiv cu un gol ce i-a aparținut lui Alexandru Melci, de la Spoprting Bucuresti 2. Ulterior, în minutul 34, FC Varlaam a spart gheața, prin Stelian Florea, însă acest gol al gazdelor s-a dovedit a fi doar cel de onoare. Finalul de meci a găsit-o dezlănțuită pe Sporting Bucuresti 2. Oaspeții nu au arătat pic de milă și pe parcursul ultimelor 10 minute l-au învins pe portarul lui FC Varlaam de alte patru ori. În acest context, Sporting Bucuresti 2 a obținut o victorie cât se poate de clară în deplasare cu FC Varlaam, scor 10-1.