United EM - Atletico Dambovita 3-7

United EM și Atletico Dambovita s-au întrecut în goluri în prima repriză a confruntării și partida dintre cele două a fost una de-a dreptul superbă. Tabela de marcaj a fost deblocată în minutul 3, când Mihnea Zamfir a adus-o în avantaj pe Atletico Dambovita. El i-a trimis o pasă în dreapta lui Alexandru Serban, după care a fost servit în gura porții de acesta din urmă și a împins mingea cu latul în plasă. Cinci minute mai târziu a venit și replica lui United EM. Dragos Madalin Voiculescu a recuperat excelent o minge la centrul terenului, după care a intrat într-un un-doi rapid cu Denis-Stefan Vlad și a fost servit pe poziție viitoare în flancul stâng. Fără să mai preia, el a strecurat mingea pe sub portarul lui Atletico și a restabilit egalitatea. Oaspeții nu au fost afectați de încasarea acestui gol, iar în minutul 12 au trecut din nou în avantaj. Mihnea Zamfir a pasat scurt din corner pentru Alexandru Serban, în timp ce acesta din urmă și-a mișcat ușor mingea în lateral și apoi a finalizat surprinzător cu un șut pe jos la colțul scurt. În finalul primei reprize, fiecare formație a mai înscris câte un gol, iar la pauză Atletico Dambovita o conducea pe United EM cu 3-2.

profile Pic SARBAN Alexandru
profile Pic

Atletico Dambovita

În repriza secundă, echilibrul s-a rupt. Atletico Dambovita și-a dublat avantajul în minutul 24, după care, în minutul 31, a mai înscris o dată și a dus scorul la 5-2 în favoarea sa. Finalul partidei s-a dovedit a fi unul incendiar, pe parcursul ultimelor două minute fiind marcate mai multe goluri. United EM a redus din diferență în minutul 39, prin Daniel-Stefan Vlad, însă apoi a urmat răspunsul furibund al celor de la Atletico Dambovita. Pentru a nu risca nimic, oaspeții au marcat în minutul 40 două goluri fulger prin Alexandru Serban și Ciprian Ducu. Astfel, în momentul fluierului final, Atletico Dambovita a învins-o pe United EM cu scorul de 7-3.