Victory Militari - New Galaxy 2 4-2

Victory Militari și New Galaxy 2 a fost protagonistele unei partide în care prima repriză a fost extrem de echilibrată, dar și spectaculoasă în același timp. Victory Militari a trecut prima în avantaj, în minutul 8, când Catalin Petru Vaduva a stat precum un atacant pur sânge în gura porții, a profitat de o respingere eronată a goalkeeperului de la New Galaxy și fără să schițeze vreo emoție a înscris. Au urmat zece minute de linește, în care gazdele au adoptat o tactică ceva mai defensivă și tabela de marcaj nu s-a mai modificat. Însă, în minutul 18, New Galaxy 2 a restabilit egalitatea. Bogdan Florescu a avut o cursă fabuloasă în flancul stâng, după care a oferit o pasă în diagonală de toată frumusețea către Mihai Topala. Cum mingea i-a venit perfect, Topala nu a făcut decât să pună latul și să o direcționeze în plasa laterală a colțului lung. Un singur minut s-a bucurat New Galaxy de acest gol, deoarece Victory Militari a venit cu un răspuns fulger și a trecut din nou în avantaj. Demarcat pe bara a doua, Catalin Daniel Lazar a profitat de o ieșire eronată pe centrare a goalkeeperului de la New Galaxy 2 și a înscris cu interiorul piciorului drept.

profile Pic Lazar Catalin Daniel
profile Pic

Victory Militari

profile Pic Oprescu Vlad Cristian
profile Pic

Deși mai erau doar câteva zeci de secunde până la pauză, golul lui Catalin Daniel Lazar nu a fost ultimul al primei reprize. New Galaxy 2 pur și simplu nu a acceptat să intre la pauză din postura echipei conduse și, în minutul 20, a restabilit egalitatea la 2 prin Bogdan Florescu. În repriza secundă, jucătorii celor două formații au revenit pe teren mult mai rezervați și timp de aproximaiv 10 minute tabela de marcaj nu s-a mai modificat. Apoi, inevitabil, o echipă a călcat pedala de accelerație. Și aceea a fost Victory Militari, care în minutul 29, prin Valentin Croitoru, a reușit să treacă la conducere. Patru minute mai târziu, gazdele au mai punctat o dată și au reușit să își dubleze avantajul. Însă, de data aceasta marcator a fost Bogdan Florescu, de la New Galaxy 2, care și-a înscris în propria poartă. În finalul meciului, Victory Militari a reușit să păstreze avantajul obținut și a învins-o pe New Galaxy 2 cu scorul de 4-2.