FC Rahova - FC Breazu 2-1

Întâlnirea dintre FC Rahova și FC Breazu a început cu un joc electrizant și la modul în care a arătat duelul în primele 10 minute, se anunța o ploaie de goluri la cele două porți. Tabela de marcaj a fost deblocată în minutul 3, când Ioan Onu a înscris și a adus-o în avantaj pe FC Breazu. Un triunghi de pase a la FC Barcelona a destabilizat întreaga defensivă a celor de la FC Rahova, iar Ioan Onu a fost servit impecabil în flancul drept. A urmat o preluare fină cu exteriorul piciorului drept, după care cu stângul a finalizat cu un șut la colțul scurt. Doar patru minute mai târziu, FC Rahova a venit cu o replică pe măsură și a restabilit egalitatea. George-Alin Trupina a profitat din plin de o pasă pe poziție viitoare pe care a primit-o și din flancul drept a înscris cu un șut imparabil. El a lovit mingea cu șiretul piciorului drept și aceasta s-a dus rachetă în vinclul colțului scurt.

profile Pic TRUPINA George-Alin
profile Pic

FC Rahova

profile Pic Toma Mircea
profile Pic

FC Rahova

După un start atât de spectaculos era aproape imposibil să nu vină și o răsturnare de scor. În minutul 9, George-Alin Trupina a lovit din nou, reușind să își treacă o dublă în cont și totodată să o aducă în avantaj pe FC Rahova. O pasă lobată peste toți fundașii lui FC Breazu l-a găsit excelent demarcat pe Trupina. Fără să stea pe gânduri, el a săltat balonul din drop pe lângă goalkeeper și a dus scorul la 2-1 entru FC Rahova. În minutele ce au urmat, spiritele s-au încins și arbitrul a intervenit pentru a-i calma pe jucători. George Manolache a fost avertizat de la FC Rahova, în timp ce în tabăra lui FC Breazu cartonașul calben i-a fost arătat lui David Zarnescu. Ce a surprins, însă, a fost faptul că după acest început furibund de partidă, jocul s-a stins. FC Rahova a adoptat o tactică ceva mai defensivă și până la capătul celor 40 de minute a reușit să mențină avantajul fragil de pe tabelă, scor 2-1.