Locomotiva Vișinie - Pantelimon City 2-0

Disputa dintre Locomotiva Vișinie și Pantelimon City a fost una extrem de închisă, iar golurile și-au făcut cu greu apariția. Cele două formații au adoptat o tactică defensivă, însă jucătorii de atac dintr-o tabără s-au dovedit a fi ceva mai eficienți. Iar aceștia au fost cei de la Locomotiva Vișinie. În minutul 4 al duelului, ei au reușit să bifeze deschiderea de scor. Pe un atac bun al gazdelor, un jucător de la Pantelimon City a comis un fault în propriul careu și l-a determinat pe arbitru să acorde o lovitură de pedeapsă. Alexandru Marioara a arestat balonul și părea hotărât să deblocheze tabela de marcaj. El l-a fixat pe goalkeeper din priviri și l-a executat cu un șut imparabil în bara stângă. Au urmat câteva momente tensionate, iar arbitrul s-a văzut nevoit să intervină și să acorde câte un cartonaș galben în fiecare tabără. În ceea ce privește scorul de pe tabelă, acesta a rămas neschimbat până la pauză, 1-0 pentru Locomotiva Vișinie.

profile Pic MARIOARA Alexandru
profile Pic

Locomotiva Vișinie

profile Pic RADULESCU LAURENTIU
profile Pic

În primele minute ale reprizei secunde, jucătorii echipei gazdă au încercat să forțeze un nou gol în încercarea de a tranșa soarta partidei. Iar tactica s-a dovedit a fi una inspirată, deoarece în minutul 24 portarul lui Pantelimon City a fost învins. Constantin-Paul Badea a făcut pressing de unul singur în careul advers și l-a forțat pe un fundaș să greșească. După ce a recuperat excelent mingea, Constantin-Paul Badea a scăpat singur cu goalkeeperul și a finalizat cu un șut precis la colțul scurt. Abia după marcarea celui de-al doilea gol, Locomotiva Vișinie a decis să se retragă în defensinvă și să apere avantajul fragil de pe tabelă. Cum Pantelimon City nu a reușit să răspundă cu niciun gol în ultimul sfert de oră, rezultatul final al confruntării a fost decis de cele două reușite menționate anterior. Locomotiva Vișinie a învins-o pe Pantelimon City cu scorul de 2-0.