Glory Team - HFA 2-2

Au ieșit scântei în duelul dintre Glory Team și HFA, care s-a dovedit a fi genul de meci plin cu toate ingredientele. Deschiderea de scoru a venit la doar patru minute de la fluierul de start al arbitrului și a fost bifată în dreptul echipei gazdă. Daniel Stoica a adus-o în avantaj pe Glory Team. O centrare lungă a portarului a fost deviată excelent cu capul de un jucător al gazdelor și transformată într-un assist pentru Stoica. Venit lansat din spate, Daniel Stoica nu a mai preluat și a șutat puternic din drop, reușind să îl învingă pe portar. Același Daniel Stoica a mai lovit o dată și în minutul 13, când pe un atac rapid de doi contra doi a eliminat un adversar din joc cu un dribling, apoi l-a executat pe goalkeeper cu un șut la firul ierbii. Din prima repriză nu au lipsit nici cartonașele galbene, câte un jucător din fiecare tabără fiind eliminat. În ceea ce privește scorul pauzei, acesta a fost 2-0 pentru Glory Team.

profile Pic DUDAU Nicolae
profile Pic

HFA

profile Pic NEGOITA-SAMOILA Valentin-Ovidiu
profile Pic

HFA

În repriza secundă, tensiunea dintre jucători s-a dovedit a fi și mai mare. Arbitrul a acordat rapid un cartonaș galben pentru Glory Team, iar în minutul 23 a venit și primul gol din partea lui HFA. Nicolae Dudau a redus din diferență, după ce a primit o pasă filtrantă și a scăpat singur spre poarta adversă. Fără să stea pe gânduri, Dudau a înscris cu un șut superb în vinclul colțului lung. A urmat un nou cartonaș galben, de data aceasta arătat pentru HFA, după care, în minutul 27, Nicolae Dudau a lovit din nou. Găsit de o pasă precisă, el l-a bătut pentru a doua oară portar și a restabilit egalitatea. Finalul de meci a continuat să fie tensionat. Adrian Aldea a văzut rapid două avertismente din partea arbitrului și a lăsat-o în inferioritate numerică pe Glory Team. Totuși, scorul de pe tabelă nu s-a mai modificat. Glory Team și HFA au încheiat disputa la egalitate, scor 2-2.