United Bucuresti 2 - New Galaxy 5-9

A plouat cu goluri în partida dintre United Bucuresti 2 și New Galaxy, iar deblocarea tabelei de marcaj s-a produs în minutul 4. Un corner executat în spate a dus la o finalizare de senzație a unui jucător de la United Bucuresti 2. Din voleu, a la Zinedine Zindane, acesta a reuluat superb cu șiretul piciorului drept și a introdus mingea în ațe. Doar două minute mai târziu, tot în urma unei lovitură de la colțul terenului, a venit și replica lui New Galaxy. Vlad Dinuta s-a demarcat excepțional pe bara a doua, a fost servit de coechipierul său și cu latul piciorului stâng l-a învins pe portar. Același Vlad Dinut a ieșit la rampă și în minutul 7, când a pasat decisiv la reușita lui Cristian Zanfir. Acesta din urmă a primit mingea din aut la mijlocul terenului, s-a desprins printr-un dribling de un apărător advers și a scăpat glonț în banda stângă a terenului. După ce a pătruns în careu, Zanfir a ciupit mingea cu vârful bocancului și a înscris. După ce a reușit să răstoarne scorul în favoarea sa, New Galaxy s-a descătușat și în minutele ce au urmat a marcat gol după gol. Cristian Zanfir și-a trecut în cont încă două reușite, iar pe lista marcatorilor și-au mai făcut apariția Florentin Andrei și Mihai Topala. În minutul 17, a venit și ultima reușită a primei reprize, trecută în contul lui United Bucuresti 2. La pauză, New Galaxy conducea cu 6-2.

profile Pic ZANFIR Cristian
profile Pic

New Galaxy

Repriza secundă a debutat cu o primă gafă a oaspeților. Vlad Dinuta a fost la locul nepotrivit și în minutul 23 a devenit autorul unui autogol, care o ajuta pe United Bucuresti 2 să revină în meci. Însă, New Galaxy și-a majorat din nou avantajul în minutul 31, prin Patrick Gogan, și abia apoi a urmat o nouă replică a lui United Bucuresti, pentru care a înscris Mihai Mitran. Ultimele 10 minute au fost dominate tot de oaspeți, chiar dacă nu la fel de clar. Eroul Cristian Zanfir a bifat un nou gol în minutul 34, după care, în minutul 36, a venit și rândul ultimei reușite a celor de la United Bucuresti 2. În cele din urmă, tabela a fost închisă în minutul 40, chiar la una dintre ultimele acțiuni, de Florentin Andrei. New Galaxy s-a impus în fața lui United Bucuresti 2 fără drept de apel, scor 9-5.